WENTYLACJA 

REKUPERACJA

Wentylacja z rekuperacją

 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

 

             Wentylacja mechaniczna nawiewno – wywiewna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) pozwala na dostarczenie niezbędnej ilości świeżego powietrza do budynku, przy jednoczesnym usunięciu powietrza zużytego. Dzięki zastosowaniu filtrów powietrze jest dodatkowo oczyszczane z kurzu i różnego rodzaju alergenów, komfort przebywania w domu wyposażonym w taki system wentylacji jest dużo wyższy niż w przypadku naturalnej (grawitacyjnej) wentylacji.

Proponujemy Państwu montaż wentylacji z odzyskiem ciepła, która pozwoli Państwu utrzymać zdrowy mikroklimat w budynku, zadba o odpowiednią wilgotność pomieszczeń, a przy tym skutecznie zabezpieczy mieszkanie przed nadmiernym wychłodzeniem i napływem zanieczyszczeń z zewnątrz!

             

            Zasada działania wentylacji z odzyskiem ciepła jest banalnie prosta:

Powietrze zużyte, wysysane z takich pomieszczeń jak kuchnia, łazienka, WC, garderoba –wprowadzane do specjalnie skonstruowanego wymiennika krzyżowego bądź przeciwprądowego (rekuperatora), w którym swoje ciepło przenosi na świeże powietrze czerpane z zewnątrz budynku, a które jest w międzyczasie dodatkowo filtrowane w celu usunięcia zanieczyszczeń. Nawiew czystego, ogrzanego powietrza wykonywany jest do następujących pomieszczeń w których ludzie przebywają w sposób ciągły (sypialnie, pokoje, gabinety).

 

Pamiętajmy – dzięki wentylacji mechanicznej oszczędzamy 40% ciepła!!

aris.konin

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2018

ARIS

ul. Wierzbowa 11

62-500 Konin

NIP: 6652629922

REGON: 300877202

KONTAKT