BADANIA
TERMOWIZYJNE

Termowizja w budownictwie

 

              Badanie termowizyjne pozwala na kontrolę jakości wykonania prac budowlanych,a w szczególności: wykonanie izolacji ścian, dachu, montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Badanie termowizyjne pokazuje również miejsca występowania temperatury rosy na przegrodach czy niewłaściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

              Badanie termowizyjne pozwala na wykrywanie i lokalizację wszelkiego rodzaju typu wadi usterek (np. wycieków wody z instalacji), dzięki czemu mamy możliwość oceny wykonanych prac ocieplających, napraw i remontów oraz kontroli jakości oferowanych materiałów i stolarki budowlanej wraz z jej montażem.

 

Do każdego badania dołączamy prosty raport termowizyjny.

Możemy również wykonać dla Państwa szczegółowy raport z badania wykonany zgodnie z normą PN-EN ISO-IEC 1025 pkt. 5.10.3 – w takim przypadku sprawozdanie z badań, może stanowić podstawę do wystąpienia z roszczeniem wobec dewelopera lub wykonawcy prac a także służyć do opracowania ekspertyzy budowlanej przez biegłego rzeczoznawcę lub biegłego sądowego.

Termowizja w przemyśle

 

                     Badania termowizyjne w przemyśle wykonuje się szczególnie tam, gdzie temperatura decyduje o prawidłowości procesu produkcyjnego, jakości wyrobu lub bezpieczeństwa w pracy. Badanie termowizyjne stosuje się do określania rozkładu temperatury w piecach i na ich powierzchni, kontroli temperatury walcowania, w badaniach jakości odlewów.Badanie termowizyjne pozwala na kontrolę jakości instalacji elektrycznej w zakładzie produkcyjnym, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i redukcji zużycia energii elektrycznej.
Wiele firm ubezpieczeniowych na podstawie wyników badań termowizyjnych stosuje dodatkowe zniżki składek ubezpieczeniowych.

aris.konin

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2018

ARIS

ul. Wierzbowa 11

62-500 Konin

NIP: 6652629922

REGON: 300877202

KONTAKT