PANASONIC

pompa ciepła

POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła

 

Ciepło w zasięgu ręki

 

Pompy ciepła to urządzenia, które pobierają ciepło ze źródła o niskiej temperaturze i dostarczają je do medium o wyższej temperaturze. Ten termodynamiczny system umożliwia korzystanie z niskotemperaturowych, odnawialnych źródeł energii, takich jak powietrze atmosferyczne, woda w jeziorach lub rzekach czy też grunt.

 

Temperatura medium grzewczego uzyskana dzięki pracy pompy pozwala na wykorzystanie powstałego ciepła do ogrzewania budynków i wody użytkowej.

Podstawową zalety pompy ciepła jest fakt, że energia elektryczna włożona w pracę pompy jest kilkakrotnie niższa od energii cieplnej uzyskanej w wyniku jej pracy, dlatego technologia pomp ciepła znana jest jako jedna z form oszczędzania energii.

Do opisu sprawności stosuje się współczynnik wydajności cieplnej COP, który przedstawia stosunek mocy grzewczej do mocy elektrycznej pobieranej przez pompę ciepła.

Oferujemy:

  • pompy ciepła wody użytkowej 

  • pompy ciepła basenowe

  • pompy ciepła gruntowe

  • pompy ciepła powietrze

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo jedynie wysokowydajne SZWEDZKIE oraz JAPOŃSKIE pompy ciepła 

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

 

                 Systemy wysokowydajne, wykorzystujące pompy ciepła o wysokiej efektywności, nie tylko ogrzewają dom i podgrzewają wodę użytkową, ale także bardzo wydajnie chłodzą pomieszczenia w sezonie letnim. Zapewniają pełen komfort niezależnie od pogody, nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do -20 °C. Nowe pompy ciepła firmy Panasonic, Mitsubishi zostały zaprojektowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie na budynki energooszczędne. Urządzenia charakteryzują się wysoką efektywnością i niskimi kosztami eksploatacji.

                Nowe systemy z pompami ciepła typu powietrze-woda firmy Panasonic, Mitsubishi, Nibe – wysokowydajne „zielone” ogrzewanie.

W porównaniu z grzejnikami elektrycznymi, japońskie pompy ciepła obniżają wydatki na ogrzewanie nawet o 80%. Na przykład system Aquarea o wydajności 5 kW ma współczynnik efektywności energetycznej COP równy 5,08. To o 4,08 więcej niż tradycyjny system ogrzewania elektrycznego, którego współczynnik COP wynosi maksymalnie 1,00. Ta różnica oznacza 80-procentową oszczędność energii*. Zużycie energii można jeszcze bardziej obniżyć, przyłączając do systemu Aquarea fotowoltaiczne panele słoneczne.

      MITSUBISHI

      NIBE

aris.konin

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

Strona stworzona w kreatorze www WebWave © 2018

ARIS

ul. Wierzbowa 11

62-500 Konin

NIP: 6652629922

REGON: 300877202

KONTAKT